Nyt spændende program fra Skagen Oplysnings Forbund

Nyt spændende program fra Skagen Oplysnings Forbund

13. august 2009 - kl. 9:04 - af

Så starter en ny sæson med Skagens egen aftenskole SOF, samt Skagen Gigtforenings arrangementer. Vi kan igen i år tilbyde en bred vifte af undervisning og foredrag inden for både praktiske, kreative og sproglige færdigheder. Nogle er populære gengangere fra sidste år, men der er også nyheder, så vi håber, at du kan finde lige netop det kursus el. de kurser, som kan gøre din vintersæson både indholdsrig, spændende og lærerig, og hvor du kan lære nye mennesker at kende.

Du skal være opmærksom på at dette katalog dækker tiden både før og efter jul, og der vil derfor ikke komme den sædvanlige lille folder først i januar. Det betyder så også, at vi kan tilbyde rabat, hvis man melder sig til et kursusforløb hele sæsonen på en gang, hvilket kan ses af priserne ved hvert kursus.
Velkommen til Skagen Oplysnings Forbund

Du kan downloade det nye program som PDF dokument via dette link.

Praktiske oplysninger:
Tilmelding til SOF-kurser:
Skoleleder Lise Tulinius, telefon 28 51 15 61
Kontortid mellem kl. 09.00 og 11.00 og kl. 18.00 og 20.00
Eller send en mail til: sof@sof-skagen.dk
Betaling SOF: Efter tilmeldingen fremsendes et girokort, der skal betales senest 8 dage før kursusstart. Hvis et kursus på grund af manglende tilmeldinger ikke bliver oprettet, returneres det indbetalte beløb.
Materialer: Bøger, fotokopier, madudgifter, materialer m.v. betales direkte til underviseren.

Tilmelding til Gigtforeningens arrangementer:
Bodil Sørensen, telefon 98 44 41 97 eller 22 35 93 99
Tilmelding skal ske senest 3 dage før arrangementet
Betaling Gigtforeningens arrangementer: Hvor ikke andet er angivet, betales ved arrangementets start.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Nyt spændende program fra Skagen Oplysnings Forbund' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger