SIK: Standerhejsning for ungdomsholdene på lørdag

SIK: Standerhejsning for ungdomsholdene på lørdag

4. marts 2010 - kl. 10:41 - af

Lørdag d. 6 marts er der standerhejsning for ungdomsspillere fra U10 – U17 (2000 – 1993) på SPAR NORD ARENA. Det er både piger og drenge som denne dag ligger ud med at hejse flaget, råbe “Skagens-hurra” og så ud på banerne til en let gang træning.
Ungdomsudvalget har ellers været lidt nervøse for at banerne stadig skulle være sneklædte, men stadioninspektøren har været ude med skovlen og gjort en af banerne klar til den første træning. Efter træningen vil der være pølser, sodavand i klubhuset til de fremmødte spilllere.

Mens børnene er på banerne vil ungdomsudvalget afholde forældreinformation for at fortælle hvad der skal ske i klubben i forårssæsonen.

Vi glæder os til at se mange på lørdag. Både gamle og nye spillere er velkommen sammen med deres forældre eller bedsteforældre til et par hyggelige timer på SPAR NORD ARENA.

Du kan selvfølgelig altid holde dig orienteret på klubbens hjemmeside www.skagenik.dk omkring klubbens aktiviteter.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'SIK: Standerhejsning for ungdomsholdene på lørdag' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2022 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER