Allan Kastor Andersen startede i 1980 som elev i Spar Nord her i Skagen. Efter et par år som kreditkonsulent i Spar Nords Kreditafdeling i Aalborg, blev han, i 1994, Erhvervskundechef i Spar Nord Frederikshavn. Efter et par afstikkere til BG bank og Nykredit kom Allan i 2002 tilbage til Skagen og blev direktør i Spar Nord .
25 års jubilæum for Spar Nords direktør
2. februar 2011 - kl. 10:32 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Rigtig mange lagde i går eftermiddags vejen forbi Spar Nords lokaler på Sct. Laurentiivej. Anledningen var Allan Kastor Andersens 25 års jubilæum i Spar Nord. Der er ingen tvivl om at Allan er vellidt i “Sparekassen”, det bevidnede dagens talere om, der hver især kunne fremhæve gode kvaliteter ved Allan Kastor Andersen, der gør ham til en god, som medarbejderne udtrykker det, “direktør på gulvet”.
“Det har været en fantastisk eftermiddag, og jeg vil her igennem avisen gerne takke alle der var med til at gøre dagen helt speciel for mig og min familie” fortæller en glad Allan Kastor Andersen, der vist skal anskaffe sig en vinreol eller to !
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af '25 års jubilæum for Spar Nords direktør' til en bekendt