
Kendt ansigt hos Rødder og Rebeller
2. marts 2012 - kl. 7:44 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Pr 1. marts har Ole Vigsø, Rødder og Rebeller, ansat Jeanette Mogensbæk som bestyrer af sin forretning. Ole Vigsø er som bekendt tiltrådt jobbet som golfpro på Hvide Klit og har derfor ansat Jeanette til at styre butikken.
Jeanette der sammen med sin mand (Michael) drev Marcus, indtil de den 1. januar solgte til Marcusgruppen, fortæller at hun glæder sig til at skulle sælge børnetøj i Rødder og Rebeller. ” Vi er lige nu i gang med at male forretningen, og bagefter skal der flyttes rundt på noget af vores tøj så der bliver plads til nogle nye mærker. Det er bl.a mærkerne RAP, Frankie & Liberty og Danefæ der er nye i butikken, fortæller Jeanette.
“Jeg er gået lidt i gang med at arrangerer tøjet på en anden måde, for Ole og jeg er lidt forskellige i vores måde at præsentere tøjet på”, slutter Jeanette med et skævt smil.
















Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Kendt ansigt hos Rødder og Rebeller' til en bekendt