
Åbent hus i Loop på lørdag
28. marts 2012 - kl. 6:34 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Lørdag d. 31. marts er der lagt op til et forrygende Åbent hus i LOOP Skagen.
”Vi håber rigtig mange vil ligge vejen forbi LOOP når vi holder åbenthus lørdag d. 31. marts kl. 8.00 til 13.00. Både nye, nuværende og tidligere medlemmer. Vi har lagt os i selen for at kunne præsentere et spændende program. Vi byder på HOLD af flere varianter. Fra morgenstunden kl. 8.00 er der Indoor Cycling med Suunto puls og Indoor Cycling uden, der er ZUMBA for begyndere, ZUMBA Toning, almindelig ZUMBA og Latin-/Retromix. Medlemmer af HOLD kan booke sig online på www.loopcirkeltræning.dk , desuden kan alle – også ikke medlemmer prøve netop det HOLD de ønsker denne dag – man møde bare op”. Udtaler Niels Jørgensen.
I LOOP er der ligeledes masser af aktiviteter. Vi præsenterer LOOP MAX, som er to runder i cirklerne med fuld skrue under kyndig vejledning – Her bliver du presset til at yde det maksimal. Vi afholder ”Skagens mesterskabet i 1000 meter på tid – Denne konkurrence foregår på vores Concept 2 romaskiner. Vi giver GRATIS prøvetimer i cirklerne og GRATIS LOOP TJEK – Her kan du få syn for sagen – hvem er ældst dig eller din krop? Du kan desuden få testet dit kondital på vores cykler.
Rasmus Lynglund og Bettina Bruun vil ligeledes være til stede for præsentere deres forskellige behandlinger. Kom og mød dem.
Diætist Birte Grønfeldt har ligeledes en stand hvor hun præsentere SUND KOST OG MOTION tilbuddet. Kom og få en samtale med Birte Grønfeldt, så du sammen med motion og en kost omlægning kan komme i form til sommeren.
Vi har desuden lavet nogle rigtige gode tilbud på LOOP, HOLD eller LOOP + HOLD – Se annoncen her på siden.
Se programmet for dagen her – klik her.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Åbent hus i Loop på lørdag' til en bekendt