Tuborgfondet støtter Golfklubben

Tuborgfondet støtter Golfklubben

2. maj 2012 - kl. 9:53 - af

Golfklubben Hvide Klit modtog i gür en check pü 30.000 kr til støtte til klubbens anskaffelse af nye møbler til CafÊen. Møblerne er sat op, og tirsdag formiddag mødte Peter Jensen, fra Carlsberg !! op og overrakte den store check til klubbens formand, Willy B Hansen.

“Vi er superglade for støtten fra Tuborgfondet og med de flotte møbler har cafeen fĂĽet det løft den fortjener, fortĂŚller Willy B Hansen, der ogsĂĽ fortĂŚller at der lige nu foregĂĽr en større indendørs renovering af klubhuset, bl.a med nye klinker i forhallen.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Tuborgfondet støtter Golfklubben' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

Š 2007-2021 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogsü tredjeparts statistik-software som anvender cookies, sü vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at lÌse avisen uden at der lagres cookies pü din computer, sü ved at fortsÌtte accepterer du automatisk.

ACCEPTER