Tuborgfondet st√łtter Golfklubben

Tuborgfondet st√łtter Golfklubben

2. maj 2012 - kl. 9:53 - af

Golfklubben Hvide Klit modtog i g√•r en check p√• 30.000 kr til st√łtte til klubbens anskaffelse af nye m√łbler til Caf√©en. M√łblerne er sat op, og tirsdag formiddag m√łdte Peter Jensen, fra Carlsberg !! op og overrakte den store check til klubbens¬†formand, Willy B Hansen.

“Vi er superglade for st√łtten fra Tuborgfondet og med de flotte m√łbler har cafeen f√•et det l√łft den fortjener, fort√¶ller Willy B Hansen, der ogs√• fort√¶ller at der lige nu foreg√•r en st√łrre indend√łrs renovering af klubhuset, bl.a med nye klinker i forhallen.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Tuborgfondet st√łtter Golfklubben' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2021 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER