
Sidste gang der blev afholdt en lignenede konkurrence i Loop var det Emma Bertelsen der blev den heldige vinder af et rejsegavekort på 5000 kr. fra Falk Lauritsen. På billedet får hun overrakt præmien af Niels Jørgensen.
Træn og vind med sommersind
7. juni 2012 - kl. 7:10 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Under denne overskrift gemmer sig en gulerod for at holde formen ved lige i LOOP Skagen i juni, juli og august måned.
”Vi har nemlig besluttet os for at belønne de medlemmer som træner i sommer månederne. Når de tre måneder er gået deltager man i lodtrækningen om et FALK LAURITSEN rejsegavekort på kr. 5000,- til en valgfri rejse. Der udover udlodder vi hver måned bl.a. 1 månedstræning, LOOP T-shirts osv.” udtaler Niels Jørgensen.
Sådan deltager du
Du skal være medlem af LOOP cirkeltræning eller LOOP HOLD og træne minimum én gang både i juni, juli og august.
I LOOP Skagen ligger de ikke på den lade side – de holder åbent hver dag – Der køres HOLD i form af ZUMBA, LatinMix/RetroMix, Indoor Cycling, Fedtmuler, Løb Med LOOP, Core/Effekttræning, QiGong osv.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Træn og vind med sommersind' til en bekendt