Dorthe Ahlstrøm kommer til Skagen

Dorthe Ahlstrøm kommer til Skagen

15. januar 2015 - kl. 7:44 - af

Den 21. januar kan du opleve Dorthe Ahlstrøm, når hun holder foredrag i Redgreen.

“Bliv den bedste udgave af dig selv, nyd livet og undgå stress” 

humoristisk, livsbekræftende foredrag m. eksempler, ideer og inspiration til at træffe de rette valg, så livet føles lettere og sjovere for både dig og dine omgivelser. 

Hvem er Dorthe Charlotte Ahlstrøm:

Dorthe har firmaet Ahlstrøm.com som tilbyder kurser, foredrag, coaching og konsulentbistand. Specielt inden for temaerne arbejdsglæde, livsglæde, anerkendelse, trivsel, et liv uden stress, barnets udvikling, forældrestyring, m.m.

Dorthe laver kurser for personalegrupper, temadage for personalegrupper, er udviklingskonsulent på projekter i pædagogiske institutioner, trivselsambassadør på skoler, foredragsholder til konferencer og coacher både ledelsesgrupper og private.

Dorthe er uddannet Seminarielektor, Lektor i musik, Dramalærer, NLP- Coach og har en Diplomuddannelse i Ledelse.

Dorthe har mange forskellige arbejdserfaringer bl.a. som specialskolelærer, seminarielektor, underviser indenfor lærernes og pædagogernes efter- og videreuddannelse, som coach, kursusholder for pædagoger, som danselærer og som hoteldirektør.

Dorthe har en humoristisk, positiv og legende livsindstilling og er en passioneret formidler.

Hun brænder for at gøre en positiv forskel i mødet med mennesker, og hjælpe med at opdage muligheder og ressourcer. Hun ynder at se mennesker blomstre, finde deres passion og deres livsgnist, det være sig privat eller arbejdsmæssigt. At vende en gråvejrsdag til en solskinsdag med lyst og energi uden moralske, fordomsfulde, negative vanebaserede begrænsninger.

At se muligheder frem for begrænsninger.

Dorthe har de sidste 10 år drevet badehotel om sommeren, og holdt kurser og foredrag om vinteren. I 2014 afhændede hun hotellet og fokuserer nu på hendes nye firma Ahlstrøm.com

I 2014 benyttede over 1000 personer sig af at booke Dorthe til kurser, foredrag og coaching.

I kan glæde jer til en forrygende aften, med inspiration, humor, dagligdagseksempler til hvordan I kan nyde livet og give den gas.

Læs evt. mere på www.ahlstrøm.com eller følg gruppen på Facebook Ahlstrøm.com,  hvor I også kan læse om foråret spændende kulturaftener og weekendkurser til afholdelse på Hotel Strandlyst, Tornby Strand i Hirtshals.

Onsdag den 21. januar kl.19.00 i RedGreen, Nordkajen.

Entre kr. 100,- incl. kaffe/te og kage.

Tilmelding i butikken eller på tlf. 51 93 07 80 senest 20. januar.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Dorthe Ahlstrøm kommer til Skagen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger