Overisningsvarsel for Skagens farvande

Overisningsvarsel for Skagens farvande

1. februar 2010 - kl. 8:40 - af

SÄ er vi gÄet ind i februar. I fÞlge statistikken Ärets koldeste mÄned. Skal vi ikke lige holde fingre for, at statistikken ikke holder i Är. For koldere end i januar behÞver detaltsÄ ikke at blive, tak. Januar blev faktisk den koldeste mÄned i 23 Är.
Solopgang i dag: klokken 8:23 og solnedgang: klokken 16:40. Dagens lÊngde er tiltaget med 1 time og 52 minutter. NÊsten 2 timer. Husk lige det, nÄr du lÊser det nÊste.
For SOK har altsÄ sendt overisningsvarsel for bÄde Kattegat og Skagerrak i fÞlge DMI. SÄ pas pÄ derude.
Og det er slet ikke forbi endnu. I morgen, tirsdag, og isÊr pÄ onsdag lÊner vi os op ad en regulÊr snestorm her i det nordligste Danmark.
ForlĂžbet kan ses pĂ„ DMI’s hjemmeside, Klik her, og derefter pĂ„ ordet “NedbĂžr”.

DesvÊrre siges prognoserne at vÊre ret stabile, sÄ hvis din sneskraber er ved at vÊre lidt slidt, sÄ er det NU, du skal ud og kÞbe en ny!

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Overisningsvarsel for Skagens farvande' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger