SIK laver indsamlingsaftale med Karat kaffe!

SIK laver indsamlingsaftale med Karat kaffe!

13. februar 2010 - kl. 12:17 - af

Nu kan du st√łtte din lokale klub ved at samle v√¶rdim√¶rker fra Karat-pakkerne. Karat kaffe har taget initiativ til at st√łtte den lokale idr√¶t. I den forbindelse har Skagen Idr√¶ts Klub lavet¬†en indsamlingsaftale med kaffefirmaet.

Aftalen g√•r i al sin enkelthed ud p√•, at klubbens medlemmer skal indsamle de v√¶rdim√¶rker, som sidder p√• pakkerne. Klubben f√•r herefter et √łkonomisk tilskud til dens aktiviteter svarende til antallet af indsamlede v√¶rdim√¶rker. Karat giver 1,00 kr. pr. indsamlet v√¶rdim√¶rke fra 500 g pakkerne og instant-glassene.

M√¶rkerne indsamles i kuverter, som Karat kaffe stiller til r√•dighed, og disse indsamlingskuverter skal s√• afleveres til klubben senest ved afslutningen af indsamlingsperioden, som er fastsat til den 1. februar 2011. Du kan ogs√• bes√łge SPAR NORD ARENA og komme dine m√¶rker i de opstillede postkasser. Herefter skal klubben blot vente p√•, at pengene fra Karat bliver indsat p√• kontoen!

Alle kan deltage, da indsamlingen af Karat m√¶rker ikke kun omfatter klubbens medlemmer. Venner, familie, naboer, kolleger osv. er ogs√• velkomne til at samle ind til klubben ‚Äď jo st√łrre opbakning, jo st√łrre ekstraindt√¶gt til klubkassen.

Har du lyst til at st√łtte Skagen Idr√¶ts Klub, bedes du tage kontakt til Skagen Stadion p√• tlf: 9844 1998.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'SIK laver indsamlingsaftale med Karat kaffe!' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2024 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger