Penge fra Spar Nord Fonden til bridgeklub

Klubbens medlemmer, hvor ikke alle var tilstede på grund af sommerferie, modtager

Penge fra Spar Nord Fonden til bridgeklub

17. august 2012 - kl. 10:50 - af

√Ölb√¶k Bridgeklub modtager √łkonomisk st√łtte fra Spar Nord Fonden.

Den gode nyhed vakte stor gl√¶de i den nystartede √Ölb√¶k Bridgeklub som i denne uge modtog kr. 3000 fra Spar Nord Fonden. Bridgeklubben er kommet godt igang med stor succes. Den garvede bridgespiller Svend Thaarup, som hvert √•r holder sommerferie i sit sommerhus i √Ölb√¶k, har v√¶ret og er klubbens mentor og underviser. En uvurderlig st√łtte for Bridgeklubbens medlemmer, der m√łdes hver onsdag aften i √Ölb√¶k Kulturhus.

Med den √łkonomiske st√łtte fra Spar Nord Fonden, kan bridgeklubben nu k√łbe de n√łdvendige spilleremedier og materiale, som klubben har m√•tte l√•ne indtil nu. Enkelte af klubbens sommerg√¶ster rejser hjem efter ferien, hvilket betyder, at der igen vil v√¶re ledige pladser og mulighed for, at melde sig ind i √Ölb√¶k Bridgeklub p√• tlf. 98 48 91 03.

Forudsætningen er dog, at man ikke er begynder.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Penge fra Spar Nord Fonden til bridgeklub' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2022 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER