
Foto: Casper Christensen
Fotoklub drager syd på
4. september 2012 - kl. 12:07 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Skagen Fotoklub udstiller i september måned, billeder i Aalbæk Ny Turistforenings lokaler Sdr. Havnevej 10 i Aalbæk.
SkagenFotoklubs medlemmer, har i sommer, holdt udstilling på Kulturhus Kappelborg iSkagen, med billeder, af smukke motiver.
Nu holder vi flyttedag, og drager sydpå til Aalbæk.
På turistkontoret er der lavet plads til fotoklubbens billeder. Her lægger man meget vægt på, at udstillerne er lokale, høj kunstnerisk kvalitet,alsidighed, og ytringsfrihed.
Turistforeningen har til dato haft besøg, af mere end 5000 personer hen over sommeren, så her er rig mulighed for, at få spredt sit budskab.
På vegne af Skagen Fotoklub.
Lars Madsen
1 kommentarer til “Fotoklub drager syd på” under annoncerne.

















Hej!
flotte billeder og værd at bruge tid på.
Hvis man er til foto… så er der faktisk en fantastiskt mulighed for at komme til Fotofestival.dk i slutningen af sep. Tjek deres hjemmeside for mere info.
vh Louise