
SONY DSC
Regnfuld ølsmagning på Grenen
13. august 2016 - kl. 12:00 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Skagen Bryghus & Sandormen havde i går fornøjelsen af at have en flok gæster på Grenen til ølsmagning og en lille fortælling om Skagen Bryghus. Det blev en dejlig tur hvor vinden og regnen fik mindet deltagerne om, at det ikke altid er solskin, men med godt humør og lækkert øl, så betyder vejret ingenting :-).
Deltager fik en smagsmæssig varieret ølsmagning, hvor der blev budt på Drachmann, Festival-øl 2016, Væltepeter og Gl. Skagen, så her var lidt for enhver smag.
Alle gæster fik hver en bog om Bryghuset’s historie med sig hjem og de kan med den mindes den regnfulde ølsmagning.
“Vi har en lignende smagning i september måned og vil komme igen næste år, med et par smagninger, fortæller Søren Folden fra Bryghuset.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Regnfuld ølsmagning på Grenen' til en bekendt