Lions Skagen-Anna Ancher afholder igen loppemarked

Lions Skagen-Anna Ancher afholder igen loppemarked

22. maj 2022 - kl. 7:05 - af

Igennem flere Är har det vÊret en tradition for Lions Skagen-Anna Ancher at afholde loppemarked pÄ pladsen ved Vandkunsten fredagen efter Kristi Himmelfartsdag. Corona og samlingsforbud har de sidste par Är gjort det umuligt at afvikle, men i Är er klubben klar igen.

SĂ„ FREDAG den 27. maj 2022 klokken 10.00 er der igen loppemarked ved Vandkunsten foran Restaurant Kokkenes.

”Lopperne” er indsamlet i klubbens egne rĂŠkker og er derfor en spĂŠndende blanding, sĂ„ der vil  vĂŠre mulighed for at lave gode handler. Som anfĂžrt Ă„bner markedet klokken 10.00 og lukker igen  ca. kl.15.00

Der er ingen udgifter forbundet med loppemarkedet, og derfor vil dagens indtjening gÄ ubeskÄret til humanitÊre formÄl i lokalomrÄdet.

Vi hÄber pÄ dejligt vejr og stort fremmÞde.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Lions Skagen-Anna Ancher afholder igen loppemarked' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger