
Hold formen i sommer i Loop Skagen
24. juli 2013 - kl. 14:11 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Sommeren er over os og for de fleste er det tiden på året, hvor ferien skal holdes. Men netop ferie er også et afbræk i træningen.
Det behøver nu ikke at være tilfælde, for i LOOP Skagen har du rig mulighed for at holde formen.
Hold en aktiv ferie.
Derfor gearer vi op for træningstilbuddene. Vi holder åbent mandag til fredag kl. 7.00 til 21.00, fredag kl. 7.00 til 18.00 og lørdag og søndag kl. 8.00 til 15.00. HOLD tilbuddene er desuden øget, så der er mulighed for morgen HOLD og aften HOLD. Tilmelder du dig HOLD har du ikke mindre end 17 HOLD at vælge imellem.
Vi har det bedste udstyr fra HOIST Fittness i både træningsmaskiner og et rigt udbud af Cardio træningsudstyr i form af Cross Trainer, Lemond cykler med flere workout programmer og Concept 2 romaskiner. Desuden har vi indrettet et område hvor du kan lave udstrækingsøvelser, træne funktionelle øvelser, træne med Kettlebell, balance træning.
Vi har desuden lavet nogle små træningsprogrammer – som konditionstræning 1,2 og samt ”stark mave og ryg” niveau 1 og 2.
Udbuddet er for enhver smag – Vi tilbyder ZUMBA, LATINMIX, INDOOR CYCLING, CROSS TRAINING, KETTLEBELL, YOGA, MBL (mave, baller, lår) og PILOXING.
”Vi tilbyder flere former for abonnementer, skal du opholde dig i Skagen i 7, 14 eller en hele måned har du rig mulighed for dette, kom ud i LOOP Skagen på Kattegatvej 11 og hør nærmere. Vi har altid uddannet instruktører på arbejde” – Udtale Centerejer Niels Jørgensen.
”Vi ligger desuden stor vægt på at du befinder dig trygt og godt i LOOP Skagen, vi byder efter træningen på gratis kaffe og te.” Slutter Centerejer Niels Jørgensen.
Se mere på www.loopfitness.com
















Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Hold formen i sommer i Loop Skagen' til en bekendt