
Med 30 år i Skagens forretningsliv, er Else Marie ( bagerst ) et kendt ansigt blandt hel- og deltids skagboer, og det satser hun på fortsat at være i fremtiden.
Ny specialforretning i bymidten
14. oktober 2014 - kl. 9:43 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
I lørdags slog Else Marie Hvid dørene op for helsekostbutikken “Vitaminen” i lokalerne, som tidligere husede Evas Guld &
Sølv.
“Det er en gammel drøm som nu går i opfyldelse. Pludselig var det rigtige lokale, med den perfekte beliggenhed, ledigt, så det var bare med at slå til. Det har været nogle travle uger som førstegangs iværksætter, og det har nærmest udviklet sig som et familieprojekt, så jeg er overbevist om det her bliver rigtig godt, fortæller Else Marie, der siden i lørdags har haft masser af kunder i sin nye forretning.
“Vi har haft rigtig travlt de første par dage og jeg er super glad for den modtagelse “Vitaminen” har fået, slutter Else Marie Hvid”
Kundeplejen er helt i top: For ældre kunder, der kan have svært ved at komme ned i bymidten, har Else Marie ansat en frisk bydreng der bringer varerne ud efter skoletid.
















Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Ny specialforretning i bymidten' til en bekendt