Gymnastikforeningen har fÄet nyt logo

Gymnastikforeningen har fÄet nyt logo

17. april 2012 - kl. 10:36 - af

Gymnastikforeningen har i lang tid Þnsket sig et nyt logo, og i forÄret blev der udskrevet en konkurrence for at fÄ forslag til et nyt.

PĂ„ foreningens nyligt overstĂ„et generalforsamling blev det nye logo prĂŠsenteret. De dygtige vindere af konkurrencen blev Rikke og Sandie Pedersen der har lavet logoet du ser her oven over. Birgit Bendtsen, der er formand for GF 76, forklarer hvorfor dette logo vandt konkurrencen : Rikke og Sandies forslag er, ”et logo med et klart budskab om, hvad vores forening er rettet mod og handler om”.


Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Gymnastikforeningen har fÄet nyt logo' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2024 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger