Gymnastikforeningen har fået nyt logo

Gymnastikforeningen har fået nyt logo

17. april 2012 - kl. 10:36 - af

Gymnastikforeningen har i lang tid √łnsket sig et nyt logo, og i for√•ret blev der udskrevet en konkurrence for at f√• forslag til et nyt.

P√• foreningens nyligt overst√•et generalforsamling blev det nye logo pr√¶senteret. De dygtige vindere af konkurrencen blev Rikke og Sandie Pedersen der har lavet logoet du ser her oven over. Birgit Bendtsen, der er formand for GF 76, forklarer hvorfor dette logo vandt konkurrencen :¬†Rikke og Sandies¬†forslag er, ‚ÄĚet logo med et klart budskab om, hvad vores forening er rettet mod og handler om‚ÄĚ.


Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Gymnastikforeningen har fået nyt logo' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2021 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER