Skagen Badminton Klub har fået ny formand

Skagen Badminton Klub har fået ny formand

19. maj 2012 - kl. 8:17 - af

Badminton Klubbens nye formand er¬†Kenneth Weesgaard. Han afl√łser Jan Sonnesen som har siddet p√• formandspladsen i 5 √•r.

Kenneth er ikke ny i klubben,  da han har i mange år lavet et stort arbejde for klubben.

Kenneth har selv 3 b√łrn der alle er dygtige¬†badmintonspillere, og hans¬†kone,¬† Anne, sidder i Klubbens Ungdomsudvalg.

Skagen Badminton Klub s bestyrelse og udvalg hilser Kenneth velkommen på formands pladsen.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Skagen Badminton Klub har fået ny formand' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2023 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER