Skagen Denmark ( Skagen Ure ) har udlovet et valgfrit ur ( max 998,- kr ) til den der gætter, eller er tættest på, hvor mange kilo deltagerne i Skagen På Vægten, taber tilsammen. På billedet er det præmiesponsorser, Susanne Laursen far Skagen Denmark.
Konkurrence: Hvor mange kilo taber Skagen
27. januar 2013 - kl. 13:42 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Skagen På Vægten er godt i gang, og nu kommer det helt store spørgsmål så: Hvor mange kilo taber de over 300 deltagere tilsammen.
SkagensAvis udskriver i samarbejde med arrangørerne og Skagen Denmark ( Skagen Ure ) en konkurrence hvor alle kan deltage ( også selv om du ikke er med i Skagen På Vægten.)
Præmien er et ur efter eget valg (max pris 998,- kr ) hos Skagen Ure, og den der kommer tættest på det officielle antal tabte kg, der offentliggøres den 8. marts, har vundet.
For at deltage i konkurrencen skal du sende en mail til mfe@skagensavis.dk med dit *bud, dit navn og din adresse. I emnefeltet skriver du “Skagen På Vægten”.
* For at deltage skal dit bud indeholde antal kilo + 2 decimaler ( f. eks 1892,25 kg ).
Alle emails der ikke overholder ovenstående bliver frasorteret, og deltager ikke i konkurrencen.
Vinderen offentliggøres mandag den 11. marts her på avisen og vinderen kontaktes også direkte.
Er der flere bud der er lige tæt på det rigtige, trækkes der lod om præmien.
Hvis du mailer dit bud inden på fredag, får du en chance for at afgive et bud mere i uge 6 ( se mere herom senere )
Se hvor mange kilo skagboerne har smidt indtil nu på: www.skagenpaavaegten.dk
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Konkurrence: Hvor mange kilo taber Skagen' til en bekendt