
Susanne Laursen fra Skagen Ure er konkurrencens sponsor.
Ekstra chance: Hvor mange kilo tabes der ?
5. februar 2013 - kl. 8:35 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Skagen På Vægten er godt i gang, og nu kommer det helt store spørgsmål så: Hvor mange kilo taber de over 300 deltagere tilsammen.
SkagensAvis udskrev i samarbejde med arrangørerne og Skagen Denmark ( Skagen Ure ) i sidste uge en konkurrence hvor alle kan deltage ( også selv om du ikke er med i Skagen På Vægten.)
Selv om du var en af de mange der kom med et bud i sidste uge, får du chancen for et bud mere i denne uge.
Præmien er et ur efter eget valg (max pris 998,- kr ) hos Skagen Ure, og den der kommer tættest på det officielle antal tabte kg, der offentliggøres den 8. marts, har vundet.
For at deltage i konkurrencen skal du sende en mail til mfe@skagensavis.dk med dit *bud, dit navn og din adresse. I emnefeltet skriver du “Skagen På Vægten”.
* For at deltage skal dit bud indeholde antal kilo + 2 decimaler ( f. eks 1892,25 kg ).
Alle emails der ikke overholder ovenstående bliver frasorteret, og deltager ikke i konkurrencen.
Vinderen offentliggøres mandag den 11. marts her på avisen og vinderen kontaktes også direkte.
Er der flere bud der er lige tæt på det rigtige, trækkes der lod om præmien.
Har vi ikke modtaget din mail senest søndag den 10. februar, er du ikke med i konkurrencen.
Se hvor mange kilo skagboerne har smidt indtil nu på: www.skagenpaavaegten.dk
















Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Ekstra chance: Hvor mange kilo tabes der ?' til en bekendt