Gamle kendinge klar på Grenen

Revyholdet er klar til endnu engang at sørge for god underholdning med Skagen Revyen 2013. Her er Rasmus Krogsgaard, Ulla Jessen, Stine Bruun og Martin Knudsen fotograferet sammen med Henrik Tachau.

Gamle kendinge klar på Grenen

27. august 2013 - kl. 14:41 - af

Henrik Tachau Kristensen præsenterer for 5. gang Skagen Revyen på De 2 Have.

De fire aktører – Ulla Jessen, Rasmus Krogsgaard,  Stine Bruun & Martin Knudsen – glæder sig til forestillingerne.

” Det er årets højdepunkt når vi skal til Skagen, hvor vi optræder på en af landets mest intime scener”, udtaler Ulla Jessen, der ud over at spille med også sætter programmet.

Til aftenens ( tirsdag den 27. august ) premiere er der udsolgt, men der er stadig få billetter til de andre forestillinger, så det er bare med at få inviteret konen/manden ud til en aften med masser af revystemning, og  højt humør fra start til slut.

Du kan finde mere om Skagen Revyen 2013 her

 

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Gamle kendinge klar på Grenen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger