Efterlysning – dusør gives

Efterlysning – dusør gives

3. marts 2014 - kl. 14:18 - af

Annelise Schou, Hulsig – 9848 7135 – beder os efterlyse en sort tegnebog indeholdende bl.a. personlige papirer – herunder pas.

Tegnebogen og nogle breve blev torsdag i sidste uge ved 16-tiden lagt på køleren af Annelises bil, der holdt parkeret på Drachmannsvænget. Annelise skulle hjælpe en passager ind i bilen, og glemmer at tegnebogen og brevene lå på køleren.

Bilen kører i retning mod Drachmannsvej, og Annelise kommer i tanke om sin fejltagelse. Bilen vendes på Drachmannsvej og Annelise kører straks tilbage, for at lede efter tegnebogen og de tabte breve – desværre forgæves.

Tabet af tegnebogen er anmeldt til politiet, så hvis du finder Annelises tegnebog og returnerer den til politiet, gives der kr. 500 i findeløn.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Efterlysning - dusør gives' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger