
Åben udtagelse til Team Skagen – Rytmepiger
6. august 2014 - kl. 13:17 - af Finn Egelund Pedersen
Har du en rytmegymnast gemt i maven, og er du mellem 12 og 25 år? Så kom til udtagelse og se om Team Skagen-Rytme er noget for dig.
Hvis du ønsker at være gymnast på Team Skagen-Rytme, som er GF 76’s udtagede opvisningshold, forventer vi at du er: engageret, moden af din alder, har gåpåmod og ønsker at være en del af samarbejdet og fællesskabet på holdet.
Vi træner på højt niveau gennem hele sæsonen. Vi laver rytmeserier med inspiration fra såvel gymnastikken som dans. Desuden fokuserer vi også på smidighed, styrke, kondi og meget mere. Vi ønsker at udvikle vores gymnaster ikke mindst gymnastisk, men også personligt.
Udtagelsen foregår hen over 3 træninger, med opstart i uge 34 (Datoer og klokkeslæt for disse træninger findes i GF 76’s årlige folder, som postomdeles i slut juli/start august) Ønsker man at deltage i udtagelsen, er det påkrævet at møde op til alle 3 træninger. Er du forhindret i at deltage eller har du spørgsmål, kan du kontakte en af os.
Hvis du har lyst til at prøve rytmekræfterne af hos os, vil vi meget gerne høre fra dig senest d. 10. august.
Vi glæder os til at se dig! 🙂
Heidi Andersen – 6023 5483 eller Josefine Brøbech 2921 4057
Du kan finde et link til GF 76’s nye folder på forsiden af hjemmesiden www.gf76.dk
2 kommentarer til “Åben udtagelse til Team Skagen – Rytmepiger” under annoncerne.
Hej Sten Schou
Du har ihvertfald ikke en humorist i maven.
Vh
Anders
Søges der kun gravide gymnaster? 🙂
Hilsen
Sten Schou