√Öbent hus var en stor succes

√Öbent hus var en stor succes

24. marts 2015 - kl. 12:57 - af

I h√łj solskin, og lokal Skagen vind, holdt Veteran knallert klubben TOPSTYKKET¬† √•bent hus, i l√łrdags i klubbens lokaler p√• Hedebovej.

Det var f√łrste gang; men bestemt ikke sidste gang, at klubben afholder √•bent hus, hvor der var mulighed for at se medlemmernes knallerter, som var opstillet indend√łrs pga. af det forholdsvise k√łlige vejr.

Sp√łrgelysten var stor blandt g√¶sterne. Klubbens medlemmer fortalte beredvilligt om deres k√łret√łjer, lige fra olie blanding til prisen p√• at renovere en knallert.

Formanden Ivan Nielsen, som udg√łr bestyrelsen sammen med Jesper Jensen og Frede Frederiksen, gl√¶dede sig over den overv√¶ldende interesse, der er for de gamle knallerter.

Det ansl√•s, at 120 bes√łgende havde benyttet muligheden for at se knallert parken, og flere var meget interesseret i medlemskab.

Alle g√¶ster kunne besigtige v√¶rksted og klublokale, hvor der var mulighed for at indtage r√łde p√łlser og kaffe med kage med p√•trykt klublogo.

Hvis der nogen der havde glemt, at der var √•bent hus i l√łrdags, og man g√•r rundt med en lille eller stor knallert interesse i maven, er man meget velkommen til at komme ud til klubaften, der afholdes hver torsdag fra kl. 19.00. Man er ogs√• velkommen til at kontakte formanden Ivan Nielsen p√• telefon 21404046.

Selv om man ikke ejer en knallert , vil klubben gerne v√¶re behj√¶lpelig med at skaffe en, og husk s√• endelig p√• at knallerter ikke kun er for sm√• og store drenge/m√¶nd. Det er ogs√•¬†¬† for piger/damer, som selvf√łlgelig ogs√• er velkomne i klubben.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af '√Öbent hus var en stor succes' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2021 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER