Åbent hus var en stor succes

Åbent hus var en stor succes

24. marts 2015 - kl. 12:57 - af

I høj solskin, og lokal Skagen vind, holdt Veteran knallert klubben TOPSTYKKET  åbent hus, i lørdags i klubbens lokaler på Hedebovej.

Det var første gang; men bestemt ikke sidste gang, at klubben afholder åbent hus, hvor der var mulighed for at se medlemmernes knallerter, som var opstillet indendørs pga. af det forholdsvise kølige vejr.

Spørgelysten var stor blandt gæsterne. Klubbens medlemmer fortalte beredvilligt om deres køretøjer, lige fra olie blanding til prisen på at renovere en knallert.

Formanden Ivan Nielsen, som udgør bestyrelsen sammen med Jesper Jensen og Frede Frederiksen, glædede sig over den overvældende interesse, der er for de gamle knallerter.

Det anslås, at 120 besøgende havde benyttet muligheden for at se knallert parken, og flere var meget interesseret i medlemskab.

Alle gæster kunne besigtige værksted og klublokale, hvor der var mulighed for at indtage røde pølser og kaffe med kage med påtrykt klublogo.

Hvis der nogen der havde glemt, at der var åbent hus i lørdags, og man går rundt med en lille eller stor knallert interesse i maven, er man meget velkommen til at komme ud til klubaften, der afholdes hver torsdag fra kl. 19.00. Man er også velkommen til at kontakte formanden Ivan Nielsen på telefon 21404046.

Selv om man ikke ejer en knallert , vil klubben gerne være behjælpelig med at skaffe en, og husk så endelig på at knallerter ikke kun er for små og store drenge/mænd. Det er også   for piger/damer, som selvfølgelig også er velkomne i klubben.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Åbent hus var en stor succes' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger