Stor dag for Gymnastikforeningen

Et af klubbens populære hold, Dansemix, fyrede den af.

Stor dag for Gymnastikforeningen

8. juni 2016 - kl. 8:23 - af

L√łrdag den 4. juni var en stor dag for GF 76. Her kunne foreningen nemlig holde 40 √•rs jubil√¶um.

Dagen var delt ind i tre etaper. F√łrst med en uformel reception, s√• med opvisning i hallen, inden medlemmerne holdt en “privat” fest l√łrdag aften i Skagen Hallen.

Til de to f√łrste dele var SkagensAvis til stede, og herunder kan du se en masse billeder fra dagen, hvor opvisningen i hallen bl.a b√łd p√• to af klubbens egne hold, og de landskendte ( Danmark har talent ) piger fra Gug Rope Skipping Team leverede rigtig flotte opvisninger, for det fremm√łdte publikum.

Tillykke fra SkagensAvis med de f√łrste 40 √•r.

Tips: Når du har klikket på et af billederne herunder kan du ved at klikke på pilene, i siden af billedet, bladre mellem de mange fotos.

En kommentar til “Stor dag for Gymnastikforeningen” under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

En kommentar til “Stor dag for Gymnastikforeningen”

 • Michael Egelund (WebRedakt√łr)

  Redaktionen har modtaget nedenstående fra GF 76 formand Alice Petersen:

  Tusind tak for de meget flotte gaver:
  Kæmpe kagemand fra Super Brugsen.
  Kr. 7.500 fra Spar Nord Fonden.
  Kr. 5.000 fra Lions.
  Kr. 3000 fra Skagen Hallen + medarbejdere.
  Kr. 1.000 fra Frederikshavn Kommune.
  7 haltimer fra Badmintonhallen/Skagen Sports center.

  Jubil√¶umsfesten om aftenen for s√¶rlig indbudte bl.a √¶resmedlemmer og ledere der har v√¶ret aktiv inden for de sidste 5 √•r, blev afholdt i Skagen Kultur- og fritidscenter, hvor k√łkkenet her kunne levere en meget velsmagene menu ūüôā
  En fantastisk dejlig aften helt i Gymnastikkens Tegn Рhvor både krop, og lattermuskler fik frit spil også på dansegulvet.
  Tak til alle der gjorde denne aften hyggelig, festlig, ikke mindst til vores √¶resmedlemmer, der kunne fort√¶lle om “gamle dage” i foreningen.Tidligere form√¶nd, Bent Johansen, Kaj √ėrtoft samt kasserer Henning Pedersen sagde, at de gl√¶der sig over at deres arbejde har b√•ret frugt, og at det er sk√łnt at f√łlge med i GF 76s mange aktiviteter for b√łrn og unge ” Det gl√¶der vi gamle” at GF 76 stadig er “En forening i bev√¶gelse” men samtidig passer godt p√• pengene” ūüôā

Der er lukket for nye kommentarer...

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Stor dag for Gymnastikforeningen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2022 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER