Læserbrev om byens julebelysning

Skagen-englen skuer ud over Skagen Havn. Selv om der ikke er lys i englen – stråler lyset over Skagen på en fortryllende måde – og spreder juleglæde til alle!.

Læserbrev om byens julebelysning

2. december 2016 - kl. 10:34 - af

Redaktionen har modtaget dette indlæg fra Ole Dal:

Byens flotte juleengel i samspil med lyset over vores dejlige by – SKAGEN.

Lad den positive ånd fortsætte op i byens gader – ja, så skal I bare se, at byens julebelysning, kalenderlågerne og kusken Ole’s julepyntede hestevogn med byens små juleengle, de vil stråle kraftigere end dyrt indkøbt isenkram og matche LYSET OVER SKAGEN.

Vi kan – Vi vil- Vi gør det!

SKAGEN er positiv anderledes!

 

3 kommentarer til “Læserbrev om byens julebelysning” under annoncerne.

Kommentarer
Anbefal via e-mail

3 kommentarer til “Læserbrev om byens julebelysning”

  • Hvor har du ret Else,det er ikke kønt

  • Nej nu må det altså stoppe!!
    Skagen har INGEN julebelysning, Skagen har julepynt.
    Jo jo, englene(eller gæssene, som de ligner, når der er lys i)og juletræerne (som mangler kogler) er dekorative, men julebelysning må man ikke kalde det.
    Det er mig ubegribeligt, man ikke bygger videre på ideen, og får skabt noget julestemning i vores by, der det meste af året, bliver betragtet som hyggelig.
    Det grusomme kunne jo ske, at folk julehandler i Skagen, i stedet for at handle udenbys, for at få julestemingen.

    Vi kan – Vi vil – Vi gør det!
    Vi venter spændt.

  • Ellen B. Johnsen

    For noen flotte bilder! Juledekorasjonene i Skagen er de flotteste jeg vet, så enkelt og vakkert! Har vært i Skagen mange ganger for å komme i julestemning. God jul til hele Skagen!

Der er lukket for nye kommentarer...

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Læserbrev om byens julebelysning' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger