
Filialchef Tom Frandsen og Butikschef Jan Mikkelsen glÊder sig til at byde velkommen til pÄske-event
Bygma Skagen inviterer til pÄske-event
10. april 2017 - kl. 5:46 - af Michael Egelund (WebRedaktĂžr)
Onsdag den 12. april inviterer Bygma Skagen til pÄske-event pÄ Kattegatvej 4 med pÞlser, Þl og sodavand til alle besÞgende.
âVi har flere ting vi gerne vil fejre sammen med vores kunderâ fortĂŠller Filialchef Tom Frandsen. âVi har bl.a. fĂ„et bygget vores ekspeditionsomrĂ„de om, sĂ„ alle funktioner er samlet i Ă©t stort rum. Det betyder at vi hurtigere kan fĂ„ Ăžjenkontakt med kunderne, sĂ„ snart de trĂŠder ind, og dermed yde en endnu bedre service. Samtidig er lokalerne blevet mere lyse og venlige, bĂ„de for os der arbejder her til daglig og for de besĂžgendeâ.
Stor aktivitet i pÄsken
âVi synes onsdag fĂžr pĂ„ske er en god anledning til at invitere hĂ„ndvĂŠrkere og folk fra byen til at komme og se de nye lokaliteter. Der er desuden mange turister og sommerhus-beboere, der kommer til Skagen i pĂ„sken, og mange af disse er blandt vores faste kunder. Der er jo altid noget der skal repareres pĂ„ et hus, og folk har som regel god tid i pĂ„sken, som derfor er en af vores travleste tider pĂ„ Ă„ret.
Der bliver ogsĂ„ anledning til at mĂžde vores nye sĂŠlger Mogens Jakobsen, der tiltrĂ„dte den 1. februar. Mogens er tidligere tĂžmrer og indfĂždt âskawboâ og har allerede et godt netvĂŠrk blandt hĂ„ndvĂŠrkere i byen. Og der bliver selvfĂžlgelig masser af gode tilbud.â Â
Bygma Skagens pÄske-event finder sted onsdag den 12. april kl. 10-17. Alle er velkomne. Bygma har i Þvrigt Äbent i alle pÄskedagene kl. 9-13.
Bygma Gruppen er den stÞrste danskejede leverandÞr af byggematerialer i Danmark med betydelige markedsandele i Sverige, Island og pÄ FÊrÞerne, en medarbejderstab pÄ ca. 2.150 og en omsÊtning tÊt pÄ 7 mia. DKK












.gif)




Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Bygma Skagen inviterer til pÄske-event' til en bekendt