homePrisen hitter: Hvilke gode formål i din by kan bruge 30.000 kr?

homePrisen hitter: Hvilke gode formål i din by kan bruge 30.000 kr?

24. september 2017 - kl. 9:15 - af

Nominér eller stem på dem, der gør dit lokalområde til noget særligt – i alt 60.000 kr. deles snart ud med homePrisen.

Det vælter ind med nomineringer til årets homePrisen, og 200 initiativer og tiltag er i skrivende stund blevet indstillet for en prisværdig indsats. På homePrisens hjemmeside kan du tjekke, om der er lokale forslag i spil.  

Men det er ikke afgjort endnu, hvem der vinder – og det er fortsat muligt at byde ind med flere forslag.

”Vi er vildt glade for de mange spændende og gode forslag, der allerede er kommet ind til homePrisen. Andre kan sagtens nå at være med – bare giv os din nominering inden 30. september, ” forklarer Mads Ellegaard, der er relationschef i Home.

Vinderen af 30.000 kr. og 2. prisen på 20.000 kr. kåres af en jury, mens publikumsprisen på 10.000 kr. findes via afstemning.

Hverdagens lokale helte

”Som ejendomsmæglere mærker vi i vores daglige arbejde, hvor vigtigt det er for boligkøberne, at vi har et aktivt, levende lokalområde med et godt foreningsliv. Et sted hvor det er sjovt og rart at bo, og hvor der er et fællesskab. Det er sådan et sted, de drømmer om at bo. Derfor har vi brug for vores lokale helte; ildsjælene der bruger hundredvis af timer på frivillige projekter til gavn og glæde for os andre. På at gøre byen til et bedre sted at bo, ” fortæller Mads Ellegaard.

Nominér i dag på https://home.dk/homeprisen – hvor du også kan se, om der allerede er lokale tiltag, som du kan stemme på.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'homePrisen hitter: Hvilke gode formål i din by kan bruge 30.000 kr?' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger