Lokale musikere på Scenen fredag eftermiddag og aften

Sweet Nothings.

Lokale musikere på Scenen fredag eftermiddag og aften

1. december 2017 - kl. 9:17 - af

Vi lægger ud med Fyraftensmusik i dag, fredag kl. 15.30, hvor Tom Wittorff starter op.

Tom Wittorff fra Dom Kelly band, arbejder til daglig på det lokale gigt & rygcenter, hvor Han arbejder som ergoterapeut.

Tom har sagt ja til at spille solo på Bryghuset nogle gange i sin sparsomme fritid og en af de gange er i dag, fredag.

Kig forbi og hæng ud med vennerne eller arbejdskolegaer til en dejlig frisk fadøl.

Fredag aften er det lokale band Sweet Nothings klar til at give den gas med pop & rock musik fra kl. 21.30, kig gerne forbi og luft danseskoene, til de lokale musikere.

Lørdag eftermiddag kommer bandet Rockstop forbi og underholder fra kl. 15.00.

ROCKSTOP er et rockband fra Frederikshavn, der spiller de gode rock’n’roll sange, du kender fra radioen og hitlisterne. Vi har den regel i bandet, at vi kun spiller det musik, vi selv kan lide – og det smitter af på spilleglæden og energien, når vi går på scenen.
Det betyder også, at vi kommer vidt omkring på rock-repertoiret med AC/DC, D:A:D, Johnny Madsen, Rolling Stones, Nikolaj & Piloterne, Springsteen, Gasolin’ osv.

G​læd Dig til en fed eftermiddag på Skagen Bryghus med masser af herligt skummende fadøl fra hanerne.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Lokale musikere på Scenen fredag eftermiddag og aften' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger