Valgt til bestyrelsen for Ålbæk Havn

Valgt til bestyrelsen for Ålbæk Havn

21. september 2018 - kl. 7:40 - af

Byrådet havde på det seneste møde et punkt på dagsordenen angående valg af 1 medlem til Foreningen Ålbæk Havn af 1991.

Jf. vedtægter for foreningen ”Ålbæk Havn af 1991” ledes foreningens arbejde af en bestyrelse. Heraf kan Frederikshavn Kommune vælge 1 repræsentant til bestyrelsen.

Foreningens formål er at administrere og drive Ålbæk Havn – i henhold til kontrakt herom med Frederikshavn Kommune – og derved skabe så gode forhold som muligt for havnens brugere.

Byrådsmedlem Bjarke Dyhr Lynnerup (A) blev valgt.

 

Tekst: Per Rye

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Valgt til bestyrelsen for Ålbæk Havn' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2019 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter også tredjeparts statistik-software som anvender cookies, så vi løbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at læse avisen uden at der lagres cookies på din computer, så ved at fortsætte accepterer du automatisk.

ACCEPTER