Åben generalforsamling i Skagen Erhvervsforening

Generalforsamlingen afholdes på Kystmuseet.

Åben generalforsamling i Skagen Erhvervsforening

4. marts 2019 - kl. 8:19 - af

Torsdag den 14. marts inviterer Skagen Erhvervsforening åbent til deres generalforsamling. I år er der foruden generalforsamlingen indlæg og rundvisning på Kystmuseet Skagen.

Skagen Erhvervsforening inviterer igen i år åbent til sin generalforsamling den 14. marts, som afholdes på Kystmuseet Skagen. Skagen Erhvervsforening arbejder for at skabe vækst og arbejdspladser i Skagensområdet, og den indsats kan du høre mere om på mødet. I år vil der også være indlæg og rundvisning på Kystmuseet ved direktør Henrik Gjøde Nielsen.

  • Vi vil rigtig gerne have en dialog om foreningens arbejde og samtidig give indsigt i driften og historien om en vigtig lokal turistaktør som Kystmuseet. Ifølge VisitNordjylland er Kystmuseet Skagen den syvende mest populære attraktion i Nordjylland. Så det er et aktiv for Skagen, og man kan ved generalforsamlingen få et kig ind bag kulissen, siger Allan Kastor Andersen, formand Skagen Erhvervsforening.

Skagen Erhvervsforening står sammen med erhvervsforeningerne i Frederikshavn og Sæby bag Erhvervshus Nord, der også har en kontrakt med Frederikshavn Kommune. På mødet kan man høre mere om arbejdet i foreningen og Erhvervshus Nord i 2018. Derudover vil der være forelæggelse af regnskab, fastsættelse af kontingent, valg af bestyrelse og revisor samt behandling af eventuelle indkomne forslag. 

Man tilmelder sig generalforsamlingen via Erhvervshus Nords hjemmeside.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Åben generalforsamling i Skagen Erhvervsforening' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger