Landsdækkende tennis- og padelevent rammer Skagen

Landsdækkende tennis- og padelevent rammer Skagen

4. maj 2021 - kl. 12:38 - af

L√łrdag 8. maj inviterer mere end 260 tennisklubber landet over til en dag i tennissportens tegn. √Čn af dem er Skagen Tennisklub.

Som led i den landsd√¶kkende event Tennissportens Dag inviteres alle interesserede til at l√¶gge vejen forbi klubbens baner p√• Drachmannsvej 30 til en dag med tennis- og padelspil og hygge fra kl. 14-17. Det er gratis at deltage, og g√¶sterne kan kvit og frit l√•ne ketsjere, bats og bolde. Tilmelding er ikke n√łdvendig.

Tennis og padel er for alle!

‚ÄĚTil Tennis- og padelsportens Dag f√•r alle mulighed for at pr√łve at spille tennis og padel‚ÄĚ, fort√¶ller klubbens formand Johan Hessellund. ‚ÄĚAlle er velkomne og alle kan v√¶re med ‚Äď uanset alder, og om man har pr√łvet at spille f√łr. Vores dygtige tr√¶nere st√•r klar til at hj√¶lpe deltagerne godt i gang p√• banerne, og man kan h√łre n√¶rmere om klubbens mange tilbud.‚ÄĚ

DGI og Dansk Tennis Forbund står bag

Skagen Tennisklub står i tæt samarbejde med Bevæg dig for livet РTennis, herunder DGI Tennis og Dansk Tennis Forbund bag arrangementet.

Du kan se mere om Tennissportens Dag på www.bevægdigforlivet.dk/tennis.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Landsdækkende tennis- og padelevent rammer Skagen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2021 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER