Nordjyske Bank inviterer til gratis ishockey

Emil Kusk, der er afdelingsdirektÞr i Nordjyske Bank i Skagen hÄber at rigtig mange skagboer vil til ishockey i Frederikshavn.

Nordjyske Bank inviterer til gratis ishockey

17. november 2023 - kl. 8:23 - af

NÄr Frederikshavn White Hawks tager imod RÞdovre Mighty Bulls mandag den 20. november kl. 19.00, er der gratis adgang for alle. Det er klubbens mangeÄrige hovedsponsor, Nordjyske Bank, der sÞrger for det.

– Vi har altid vĂŠret glade for vores samarbejde med White Hawks, og vi synes kampene er sjovest, nĂ„r der er mange mennesker i hallen. Derfor har vi lavet en aftale med klubben om, at vi kĂžber kampen mod RĂždovre, og sĂ„ hĂ„ber vi, at mange fra Skagen og omegn har lyst til at komme ud og give spillerne den support, de fortjener, forklarer Emil Kusk, der er afdelingsdirektĂžr i Nordjyske Bank i Skagen, og han fortsĂŠtter:

– SĂŠsonstarten i Ă„r har vĂŠret hĂ„rd, men vi har vĂŠret med i mange Ă„r og sĂ„ledes oplevet bĂ„de medgang og modgang, og vi ved, at det er tidspunkter som nu, at det er vigtigt at vi rykker sammen i bussen om vores hold.

Du skal bare mÞde op i hallen, hvis du vil ind og se kampen. Det er ikke nÞdvendigt at hente billet pÄ forhÄnd.

De trofaste sÊsonkort-indehavere skal naturligvis ogsÄ tilgodeses, sÄ White Hawks giver dem en gratis sodavand eller Þl til kampen.

Vil du kommentere pÄ ovenstÄende artikel, sÄ brug kommentarboksen under annoncerne.

Kommentarer Kommentarer
Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Skriv en kommentar

Alle felter skal udfyldes, men din e-mail-adresse vil ikke blive offentliggjort.

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Nordjyske Bank inviterer til gratis ishockey' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2023 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogsÄ tredjeparts statistik-software som anvender cookies, sÄ vi lÞbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at lÊse avisen uden at der lagres cookies pÄ din computer, sÄ ved at fortsÊtte accepterer du automatisk.

ACCEPTER