Skagen Gymnastikforening indgår samarbejde med OK

Udover Skagen Gymnastikforening støtter energiselskabet OK omkring 2.800 klubber og foreninger i hele landet.

Skagen Gymnastikforening indgår samarbejde med OK

28. november 2023 - kl. 9:39 - af

En ny sponsoraftale med energiselskabet OK gør det muligt at støtte Skagen Gymnastikforening hver gang bilen tankes – helt uden at det koster ekstra.

Skagen Gymnastikforening har plads til alle, om man er til leg og sang, teamgym, spring, yoga eller meget andet. Her er omkring 400 medlemmer i aldre, lige fra 2 til 70 år. I gymnastikforeningen er sammenhold og fællesskab helt afgørende, hvilket særligt ses ved den årlige gymnastikopvisning, eller ved de mange aktiviteter, som de forskellige hold arrangerer. Udover aktiviteterne i eget hus, deltager medlemmerne også ved stævner omkring i landet, hvor medlemmerne har mange gode timer.

Vil man støtte Skagen Gymnastikforening, kan det godt betale sig at tanke hos OK. Størrelsen på sponsorchecken afhænger nemlig af, hvor mange der ønsker at støtte foreningen gennem sponsoraftalen. Vælger kunderne at knytte OK´s app eller kort til sponsoraftalen, støtter de nemlig kvit og frit for hver liter brændstof, der tankes.

Det nye samarbejde glæder Josefine Løvgreen, der er formand i foreningen. Hun udtaler: 

”Vi kendte flere foreninger som havde samarbejdet, og det ville vi gerne være en del af. Midlerne skal gå til fornyelse, så der kan komme nye redskaber og materialer til. Derudover kan vi arrangere noget for vores mange ledere, som gør det hele frivilligt. Derfor håber jeg, at mange vil benytte sig af OK-samarbejdet i fremtiden.” 

OK støtter kundens udvalgte forening med 5 øre per liter, når betalingen bliver gennemført med et OK-kort. Indtil 31.5 2024 er der dobbelt støtte, 10 øre per liter, hvis kunden bruger OK’s app til at betale.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Skagen Gymnastikforening indgår samarbejde med OK' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger