Det har været en fantastisk eftermiddag her i Nordjyske Bank!

Det har været en fantastisk eftermiddag her i Nordjyske Bank!

16. februar 2024 - kl. 16:08 - af

I forbindelse med at Susanne Holst er udnævnt til afdelingsdirektør i Nordjyske Bank, blev der her i eftermiddag afholdt reception for bankens kunder, forretningsforbindelser, venner og bekendte i lokalerne på Sct. Laurentii Vej.

“Det har været en fantastisk eftermiddag her i Nordjyske Bank, og jeg er meget glad og taknemmelig for at så mange havde valgt at bruge noget af deres fredag, på at komme her og fejre dagen sammen med mig og mit dejlige personale” udtaler Susanne Holst til SkagensAvis.

Susanne Holst er født og opvokset i Holte, og det var også her hun kom ind i bankverdenen. I 1982 blev hun ansat som elev i Handelsbanken i Holte. I 1986 trak kærligheden hende til Skagen, hvor hun fik job i Handelsbanken ( fra 1990 Danske Bank). Her var hun ansat indtil 2013, hvor hun skiftede til Nordjyske Bank. Efter en årrække som souschef  blev Susanne udnævnt til afdelingsdirektør den 1/1 – 2024.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Det har været en fantastisk eftermiddag her i Nordjyske Bank!' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger