Loop lukker fra kl. 12.00 i dag

Loop lukker fra kl. 12.00 i dag

12. marts 2020 - kl. 10:47 - af

Myndighederne har onsdag aften gjort det klart, at vi alle har et ansvar for at begrĂŠnse spredning af coronavirus / COVID-19 og dermed sikre, at situationen ikke udvikler sig endnu mere alvorligt.

Derfor er det besluttet, at alle LOOP centre lukkes fra i dag torsdag d. 12. marts til og med mandag den 30. marts 2020. Det gÊlder naturligvis ogsÄ centeret i Skagen, hvor ogsÄ Load og hold er lukket.

Hvad betyder det for dig?
Da centret er lukket, har du selvfĂžlgelig ikke adgang til at trĂŠne.
Af den grund sÊtter vi automatisk alle medlemskaber pÄ pause i perioden. Du skal altsÄ ikke selv gÞre noget aktivt.

FĂžlg med og vis hensyn
I LOOP fÞlger vi selvfÞlgelig til enhver tid Sundhedsstyrelsens anbefalinger og opfordrer andre til at gÞre det samme. Du finder altid den senest opdaterede information pÄ de danske myndigheders side coronasmitte.dk.

Det er vigtigt, at vi stÄr sammen og tager hensyn til de, som er svagest, sÄ vi kommer bedst muligt igennem denne ekstraordinÊre situation. Derfor har vi truffet de her foranstaltninger.

Du kan lÞbende fÞlgende udviklingen i situationen med centerlukninger pÄ loopfitness.dk.

De bedste hilsner

LOOP Fitness

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Loop lukker fra kl. 12.00 i dag' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger