
Arkivfoto.
Slagter Munch er fortsat lukket
29. oktober 2020 - kl. 9:11 - af Michael Egelund (WebRedaktĂžr)
Slagter Munch lavede i gÄr dette opslag pÄ deres facebook side:
KĂŠre kunder,
Efter et enkelt COVID19-tilfÊlde i medarbejderskaren valgte vi i weekenden at lukke butikken frem til i morgen, torsdag, for at gÄ sÄ forsigtigt og ansvarligt til vÊrks som muligt.
Efter weekenden voksede antallet af smittede til 4 ud af 23 medarbejdere â og som skrevet forleden er vores medarbejderes og kundernes sikkerhed til hver en tid det vigtigste.
Derfor forlÊnger vi nu lukkeperioden, indtil vi forventeligt igen kan Äbne dÞrene pÄ mandag, hvor vi regner med, at alle kan mÞde ind med en negativ test.
Igen beklager vi de gener, som nedlukningen af butikken mĂ„tte medfĂžre for vores kunder â og vi glĂŠder os rigtig meget over alle de forstĂ„ende og venlige hilsener, som vi modtager i disse dage. Tusind tak for dem!
Vi glĂŠder os rigtig meget til at tage imod jer igen.
KH Marie Munch






.gif)










Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Slagter Munch er fortsat lukket' til en bekendt