Gymnastikopvisning fyldte SkagenHallen

Gymnastikopvisning fyldte SkagenHallen

18. marts 2012 - kl. 8:39 - af

Allerede om formiddagen var der stor aktivitet i SkagenHallen. Alt skulle gøres klart til det store rykind af publikummer. Gymnasterne fik finpudset de sidste detaljer, mens andre var i gang med opstilling af udsalgsboder, gevister og meget andet.

Kl. 12.30 var der indmarch, og efter formand Birgit Bendtsen´s åbningstale blev der delt diplomer og blomster ud til de ledere der i år havde jubilæum. Derefter var det ene gymnastikhold efter det andet gulvet i SkagenHallen, afsluttende med Team Skagens flotte opvisning.

“Vi er utrolig glade for den opbakning vi møder rundt omkring i byen, og det er fantastisk at der denne lørdag eftermiddag er flere end tusind tilskuere til vores opvisning”, fortæller Birgit Bendtsen, lige inden oprydningen går i gang.



Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Gymnastikopvisning fyldte SkagenHallen' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2025 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger