Flot sponsorgave til Rideklubben

Flot sponsorgave til Rideklubben

15. december 2012 - kl. 9:31 - af

Ved Skagen Rideklubs st√¶vne, sidste weekend i november, blev den bomvogn som Spar Nord Fonden havde sponsoreret til klubben, overrakt til klubbens sponsoransvarlige, Rikke Kromann af den nye direkt√łr for Spar Nord, Morten Kock.

Skagen Rideklub afholdt et vellykket arrangement, hvor alle i klubben ydede en stor indsats med b√•de planl√¶gning og praktisk arbejde p√• dagen. Ved l√łrdagens dressurst√¶vne benyttede mange tidligere medlemmer, for√¶ldre og bestyrelsesmedlemmer dagens √•benthus arrangement til at gense klubben.

S√łndag var ikke mindst kostumespringet en en stor succes med over 20 tilmeldte ekvipager.

Klubben vil gerne takke alle de forretninger der har st√łttet klubbens lotteri.

Tonnys Blomster, FF, Gant, Det lille Kaffehus, Sportsmaster, Botex, Skagen Butikken, Multi, Evas s√łlv og guld, Ny Form, B√łger og Papir, Jysk, Intersport,

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Flot sponsorgave til Rideklubben' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
SELECT DISTINCT ID, post_title, post_password, comment_ID,
        comment_post_ID, comment_author, comment_date, comment_approved,
        comment_type,comment_author_url,
        SUBSTRING(comment_content,1,300) AS com_excerpt
        FROM wp_comments
        LEFT OUTER JOIN wp_posts ON (wp_comments.comment_post_ID = wp_posts.ID)
        WHERE comment_approved = '1' AND (comment_type = '' OR comment_type = 'comment') AND
        post_password = ''
        ORDER BY comment_date_gmt DESC
        LIMIT 5

Seneste kommentarer

© 2007-2022 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen anvender ufarlige cookies til at udarbejde statistik over brugen af hjemmesiden, samt huske personlige indstillinger. En cookie er en lille stump information som f.eks. bruges til at huske dit valg for visning af mobil-, tablet- eller PC-versionen af SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen. Vi benytter ogs√• tredjeparts statistik-software som anvender cookies, s√• vi l√łbende kan forbedre indholdet og give dig en bedre brugeroplevelse. Du kan altid selv slette disse cookies fra din browser igen. Det er ikke muligt at l√¶se avisen uden at der lagres cookies p√• din computer, s√• ved at forts√¶tte accepterer du automatisk.

ACCEPTER