
Lions Skagen – Anna Ancher donere reparation
12. oktober 2018 - kl. 10:35 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Det er med et stort hjerteligt tak Skagen Kultur- og Fritidscenter har modtaget en donation til reparation af centerets uundværlige handicaplift.
Handicapliften benyttes dagligt af centerets mange brugere, både unge og ældre, og den er til nytte i mange forskellige sammenhænge i forbindelse med transport af rekvisitter og varer for de mange foreninger, der har klublokaler i centeret.
Lions Skagen – Anna Ancher er meget aktive og afholder årligt mange forskellige arrangementer, blandt andet er det store årlige bankospil lige afviklet og næste projekt er den årlige julekoncert, der afholdes i Skagen Kirke samt produktion af filtet nisser.
Overskuddet fra de mange aktiviteter bruges på at støtte mange forskellige gode formål, blandt andet har dagplejen, børnehaverne blevet tilgodeset.






.gif)










Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Lions Skagen – Anna Ancher donere reparation' til en bekendt