
Forbudt for mænd
25. januar 2020 - kl. 8:27 - af Michael Egelund (WebRedaktør)
Fredag d. 27. marts inviterer Skagen kultur- og fritidscenter til et brag af en dameaften.
“Du bliver forkælet med et overflødighedshorn af underholdning, god mad, fest og masser af overraskelser, fortæller Centerleder, Christian Mose Sørensen, og han fortsætter: “Vi arbejder på at Skagen kultur- og fritidscenter med sin centrale placering i Skagen bymidte, skal være et aktivt, sundt og sjovt sted at få oplevelser.
Dette kan vi gøre på to måder. Enten sammen med andre aktører/samarbejdspartner eller ved at tage ejerskab i egne arrangementer.
Dameaften er et resultat af et af vores egne arrangementer. Vi håber at rigtig mange damer vil bakke op, så dette kan blive startskuddet og troen på, at vi i Skagen Kultur- og fritidscenter fremadrettet kan skabe gode oplevelser i vores hus.
Kl. 18.00 byder vi velkommen i det indrettede festområde med en ”go daw do” af en velkomstdrink. Derefter servere vi Årstidens menu, samt en let dessert med en tilhørende surprice. Kl. 20.30 er der Standup med Sanne Søndergård . Christoffer Edvards fyre den af med et brag af en 80´er fest fra kl. 22.00. Til midnat fortsætter festen i Kælderen på Buddy Holly med en lille surprice.
Arrangementet henvender sig til alle aldre dog skal man minimum være 18 år, slutter Christian Mose Sørensen.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Forbudt for mænd' til en bekendt