Cirka 200 mødte Nordjyske Bank og Anders Agger

Det var en veloplagt Anders Agger.

Cirka 200 mødte Nordjyske Bank og Anders Agger

3. marts 2023 - kl. 9:53 - af

Torsdag aften samledes ca. 200 kunder og aktionærer i Nordjyske Bank på Kappelborg til et par hyggelige timer med foredrag.

Den lokale afdelingsdirektør Mads Reimer Andersen bød velkommen og overlod derefter scenen til bankdirektør Claus Andersen, der fortalte om bankens tilstand ud fra det nyligt offentliggjorte regnskab og øvrige nøgletal. Herefter blev ordet givet videre til Private Banking investeringschef Henrik Holst Petersen, der kastede lys over situationen på investeringsmarkederne, og gav et kig ud i fremtiden for aktier og obligationer.

Herefter var der foredrag med TV journalist Anders Agger, der vist ikke behøver nærmere introduktion for de fleste danskere.

En virkelig veloplagt Agger underholdte om sin tid på DR og fortalte historier bag de programmer, der har gjort ham kendt landet over.

Efter Aggers foredrag blev der serveret lækkerier på 2. sal.

Det hele faldt i god jord hos de fremmødte, der alle så ud til at have en rigtig fin torsdag aften på Kappelborg.

Anbefal via e-mail Anbefal via e-mail

Anbefal artiklen via e-mail

Email en kopi af 'Cirka 200 mødte Nordjyske Bank og Anders Agger' til en bekendt

E-Mail Image Verification

Loading ... Loading ...
© 2007-2026 SkagensAvis.dk - lokale nyheder fra Skagen

Vidste du at vi har en udgave
af avisen der er optimeret til

Cookie-indstillinger