
Annette udstiller hos Luna
10. juni 2025 - kl. 8:58 - af Michael Egelund (WebRedaktĂžr)
En ny og farverig ophÊngning af malerier kan nu opleves pÄ Restaurant Luna. Det er kunstneren Annette Balsgaard, der stÄr bag vÊrkerne, og alle er hjerteligt velkomne til at kigge forbi og lade sig inspirere.
Annette Balsgaard er et velkendt navn i det nordjyske kunstmiljĂž og har tidligere udstillet hele seks gange pĂ„ Galleri Molevit.Â
Med en ny aftale med Restaurant Luna er der nu mulighed for at opleve hendes vĂŠrker i helt nye rammer â midt i den hyggelige og livlige stemning, som kendetegner Luna i hjertet af Skagen. Udstillingen er ikke bare til pynt â malerierne er til salg, og der vil lĂžbende blive udskiftet og tilfĂžjet nye vĂŠrker. Flere af dem henter inspiration direkte fra Skagens natur og stemninger, som Annette har et sĂŠrligt Ăžje for at indfange.
SĂ„ tag vennerne, familien eller blot din egen nysgerrighed med â og kig ind pĂ„ Restaurant Luna, hvor kunsten og det gode mĂ„ltid gĂ„r hĂ„nd i hĂ„nd.
Vil du kommentere pÄ ovenstÄende artikel, sÄ brug kommentarboksen under annoncerne.
Anbefal artiklen via e-mail
Email en kopi af 'Annette udstiller hos Luna' til en bekendt